Kiedy stosować maski FFP3 a kiedy maski FFP2?

Pandemia wymusiła na nas dostosowanie się do zupełnie nowej codzienności. Jednym z jej nieodłącznych elementów stały się środki ochrony osobistej, których mnogość rodzajów może przyprawić o zawrót głowy.

Wpisując hasło „produkty ochronne wirus” w wyszukiwarkę, otrzymujemy tysiące wyników, pośród których znajdują się maski medyczne chirurgiczne z certyfikatem CE, wielorazowe lub jednorazowe, materiałowe, antysmogowe i wiele więcej.

Jak zatem wybrać najlepszą? Głównym kryterium powinna być jej skuteczność. Wysoce rekomendowanymi produktami zabezpieczającymi przed rozprzestrzenianiem się wirusa są maski FFP3 oraz FFP2, których właściwości postaramy się wyjaśnić w tym artykule.

Maski FFP3 – ochrona przed bakteriami i wirusami

Są to produkty wyposażone w filtr, który chroni nasze drogi oddechowe przed różnego rodzaju wirusami oraz bakteriami, ale także przed pyłem. W zależności od rodzaju filtru niektóre z nich są w stanie bardzo skutecznie oczyszczać wdychane powietrze ze smogu. Wyposażone w specjalny zawór ułatwiają oddychanie, zapobiegając zawilgoceniu tkaniny. Klasa filtracyjna FFP3 jest najwyższa ze wszystkich półmasek filtrujących i wynosi ok. 98%.

Maski FFP2 – w walce z pyłem i smogiem

Klasa filtracyjna tego rodzaju produktu utrzymuje się na poziomie 94%. Bardzo skutecznie oczyszczają one wdychane powietrze z nadmiaru toksycznych pyłów, różnego rodzaju aerozoli oraz duszącego dymu, dlatego najczęściej możemy je spotkać w zakładach przemysłowych i halach produkcyjnych.

Zgodnie z europejskimi wytycznymi produkty o klasie ochronnej FFP2 oraz FFP3 są zalecane pracownikom medycznym mającym styczność z osobami chorymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium