Jak nosić i używać ?

Jak nosić i używać maseczki ?

Aby maski antysmogowe oraz maski medyczne były w stanie zapewnić Państwu najwyższy poziom ochrony muszą być one odpowiednio noszone i użytkowane. Oto kilka zasad oraz wskazówek mogących uchronić użytkownika przed błędami korzystania z masek antysmogowych sportowych oraz masek chirurgicznych:

 

  1. Idealne dopasowanie maski z filtrem hepa oraz medycznej do twarzy

Bardzo istotne jest aby maski ochronne były dobrane w odpowiednim rozmiarze do osoby. Nie mogą być one ani za małe ani za duże. Posiadanie za dużej maski z filtrem hepa bądź maski antyalergicznej np.ffp3 powoduje powstawanie szczelin i przestrzeni przez które z łatwością przedostają się drobnoustroje lub zanieczyszczone powietrze. Z kolei maski za małe nie zakrywają wystarczającej powierzchni twarzy oraz nie są komfortowe w użytkowaniu. Maseczka ochronna powinna być zakładana na twarz tak, by zwrócić szczególną uwagę na okolice nosa, policzków oraz brody. W tych miejscach maski ochronne powinny jak najlepiej przylegać do powierzchni skóry, jednocześnie nie uciskając za mocno.

  1. Regularna wymiana filtra

Nasze neoprenowe maski antysmogowe dla dzieci oraz maseczki dla dorosłych posiadają filtr węglowy hepa, którego skuteczność wynosi 99,5%. Natomiast, aby jego działanie bez przerwy było na tak wysokim poziomie, należy taki filtr do masek wymieniać. Zaleca się aby filtr został zmieniony po około 20 godzinach użytkowania maski przeciwsmogowej lub w momencie pogorszenia się komfortu oddychania. Z kolei wskazane jest aby maski jednorazowe chirurgiczne były wyrzucane po każdym dłuższym korzystaniu.

  1. Czyszczenie i dezynfekcja

Czystość w produktach ochrony zwłaszcza twarzy jest bardzo ważna. Jeśli chodzi o maski sportowe oraz maseczki wielokrotnego użytku bez problemu można je prać ręcznie z codziennych zanieczyszczeń. Filtr hepa znajdujący się w takiej masce antyalergicznej należy regularnie wymieniać, o czym było wyżej, natomiast między używaniami dobrym pomysłem będzie spryskanie takiej maski produktem dezynfekującym. Ta sama zasada dotyczy masek medycznych które chce się założyć po raz kolejny. Nie należy jednak tej metody stosować bez ograniczeń, ponieważ maski jednorazowe powinny być wymieniane.

      4.  Jak zakładać i ściągać maskę antysmogową ABCmaski?

Aby maseczka skutecznie pełniła swoją rolę niezbędne jest jej prawidłowe użytkowanie.

Maska antysmogowa / przeciwwirusowa jest produktem wielokrotnego użytku z wymiennym filtrem zabezpieczającym przed zanieczyszczeniami, roztoczami, pyłkami, wirusami, kurzem, zanieczyszczeniami komunikacyjnymi i smogiem.

1. Przed założeniem maski należy umyć ręce.

2. Przyłożyć maskę do twarzy, tak aby część z blaszką była założona na nos, przeprowadzić paski pod uszami na tył głowy i zapiąć rzepy dopasowując naciągnięcie maski. Jeżeli maska posiada uchwyty na uszy, to należy je założyć.

4. Dopasować maskę tak, aby uzyskać jak najlepsze przyleganie.

5. Doszczelnić zacisk nosowy tak, aby dopasował się dokładnie do kształtu grzbietu nosa.

6. Należy upewnić się, że pomiędzy twarzą a maską nie ma żadnych przerw.

UWAGA! Istnieje możliwość nie uzyskania pełnej szczelności, jeżeli na twarzy będzie znajdował się zarost.

7. Należy unikać dotykania maski w czasie jej używania – gdy do tego dojdzie, należy dokładnie umyć ręce.

8. Aby zdjąć maskę należy zacząć zdejmować ją od tyłu trzymając za paski z rzepem (nie dotykać przodu maski), zdezynfekować maskę oraz filtr, a następnie odłożyć maskę.

UWAGA ! Należy pamiętać, by po każdym użyciu maskę i filtr zdezynfekować/odkazić (z jednej i drugiej strony) roztworem ze spirytusu min. 70%.

9. Następnie ponownie dokładnie umyć ręce mydłem z wodą lub preparatem na bazie alkoholu / odkażaczem.

10. Gdy komfort oddychania w masce się pogorszy, jest konieczna wymiana filtra. Filtr wymieniamy zgodnie z instrukcją dołączoną do każdej maski.

11. Zużyty filtr, po jego zdemontowaniu, wyrzucamy do zamkniętego pojemnika.

12. Ostatnim krokiem jest ponowne, dokładne umycie rąk – mydłem z wodą lub preparatem na bazie alkoholu / odkażaczem.

Maska antysmogowa jest produktem wielokrotnego użytku i można ją płukać (nie prać) w wodzie o temp. do 30 st C. Nie wolno jednak stosować detergentów czy środków chemicznych i nie wolno prasować.

Przed płukaniem należy zdemontować filtr. Filtra nie należy czyścić ani prać.

Przed ponownym użyciem maski, po jej wysuszeniu, należy założyć filtr.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl