Dla zdrowia

Maski z filtrem – dla zdrowia Twojego i Twoich bliskich

We współczesnym świecie duże niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia niesie smog i ostatnio również Covid-19 - pandemia koronawirusa.

Wiele działań zmierzających do obniżenia emisji pyłów PM10 i PM2,5 nie przynosi oczekiwanego efektu.

Badania pokazały, że zanieczyszczenie powietrza to skutek stosowania tzw. "kopciuchów" - domowych pieców grzewczych i w dużym stopniu samochody, których jest coraz więcej.

Pomimo wprowadzenia nakazu wymiany pieców i zakazu palenia węglem, co nie wystarczy aby ochronić nasze drogi oddechowe przed wpływem szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu, musimy stosować dodatkowe zabezpieczenie - maski antysmogowe. 

Od 12 do 17 oddechów – właśnie tyle wykonujesz ich średnio każdej minuty. Z każdym wdechem dostarczasz do płuc tlen niezbędny do prawidłowej pracy organizmu. To jednak nie wszystko. W powietrzu kryje się także wiele patogenów i innych substancji, które zagrażają Twojemu zdrowiu.

Mogą się w nim unosić oprócz pyłów PM2,5 i PM10 np.:

  • szkodliwe aerozole,

  • grzyby, pleśnie i roztocza,

  • toksyczne substancje chemiczne.

Dodatkowo od roku mierzymy się również z kolejnym niebezpieczeństwem jakim jest koronawirus. Kiedy jesteś w otoczeniu innych, możesz być narażony na zakażenie groźnymi wirusami jakie niesie ze sobą SARS-COV-2 inaczej Covid-19.  Właśnie dlatego tak ważna jest ochrona dróg oddechowych.

Najprostszym, a zarazem bardzo skutecznym sposobem zabezpieczenia przed zagrożeniami dla Twoich płuc i całego ustroju, są profesjonalne maski z filtrem.

WHO Światowa Organizacja Zdrowia wraz z lekarzami i epidemiologami zaleca noszenie masek w klasie ochrony FFP2 i FFP3. Zaliczają się do nich maski chirurgiczne, maski medyczne, maski KN95 oraz niektóre maski antysmogowe.

Co daje maska z filtrem?

Maski z filtrem od ABCmaski zapewniają ochronę przed przedostaniem się do Twojego organizmu szkodliwych związków znajdujących się w powietrzu oraz krążącym wirusem. Wszystko za sprawą wysokiej klasy, wymiennych filtrów HEPA. Maska z filtrem hepa stanowi barierę dla zdecydowanej większości typowych zagrożeń.

UWAGA : maska zdaje egzamin i jest skuteczna wtedy, gdy jest odpowiednio założona, właściwie dopasowana i dokładnie zasłania usta i nos 

Dużym błędem, na przestrzeni ostatniego roku, było pozwolenie zasłaniania twarzy zwykłymi szmatkami - maseczkami z materiału bez filtra czy szalikami, bandamkami lub chustami, które nie stanowią żadnej bariery dla wirusa.  Takie "zabezpieczenie" stanowiło pozorne bezpieczeństwo i wpłynęło na znaczne zmniejszenie dystansu społecznego, a w konsekwencji na zwiększenie zakażeń.

Zabezpiecz się już dziś.  Zapraszamy po maski sklep ABCmaski czeka na Ciebie. Znajdziesz tu maski przeciwsmogowe i higieniczne maski przeciwwirusowe: maski chirurgiczne, maski medyczne, maski FFP2, maski FFP3 oraz maski KN95

Dobierz odpowiedni model dla siebie i swoich najbliższych. Sprawdź naszą ofertę i odetchnij pełną piersią!

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl