Dlaczego warto korzystać z masek w przypadku omikron i smogu?
Dlaczego warto korzystać z masek w przypadku omikron i smogu?

W ostatnim czasie obserwujemy w Polsce bardzo duży wzrost zakażeń koronawirusem. Odpowiedzialny za to jest wariant Omikron, nowa mutacja wirusa SARS-COV-2 – z badań wynika, że wariant ten jest o wiele bardziej zaraźliwy od wcześniejszej mutacji Delta. Dodatkowo, ostatnie, stosunkowo mroźne miesiące tradycyjnie już przyniosły ze sobą mocne zanieczyszczenie powietrza i wszechobecny smog, widoczny zwłaszcza w większych miastach.

czytaj całość »
Kiedy stosować maski FFP3 a kiedy maski FFP2?

Obydwa typy różnią się przede wszystkim poziomem efektywności filtracji, należy jednak pamiętać, że w każdym przypadku jest on znacznie wyższy od jednorazowych wyrobów chirurgicznych oraz tych przeznaczonych do użytku wielokrotnego, produkowanych np. bawełny. Maski FFP2 zatrzymują minimum 94% lotnych cząstek we wdychanym powietrzu, podczas gdy FFP3 mogą się poszczycić jeszcze wyższą efektywnością filtracji – minimum 99%.

czytaj całość »
POWRÓT DO SZKOŁY
POWRÓT DO SZKOŁY

1.09.2021r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci po długim czasie wyczekiwania spotkały się ze sobą w szkolnej ławce i rozpoczęły kolejny etap nauki. Póki co zajęcia odbywają się stacjonarnie lecz nie wiadomo jak sytuacja potoczy się dalej. Czy chodząc do szkoły dzieci muszą nosić maseczki? Jakie panują teraz zasady organizacyjne w placówkach naukowych? 

czytaj całość »
Kiedy stosować maski FFP3 a kiedy maski FFP2?

Pandemia wymusiła na nas dostosowanie się do zupełnie nowej codzienności. Jednym z jej nieodłącznych elementów stały się środki ochrony osobistej, których mnogość rodzajów może przyprawić o zawrót głowy.

czytaj całość »
RODZAJE MASECZEK
RODZAJE MASECZEK

Na polskim rynku można znaleźć wiele rodzajów masek ochronnych lub masek które tylko się za takie podają. Niestety wiele osób spotykanych w sklepach, w mieście lub na spacerach używa masek które ładnie wyglądają ale praktycznie w ogóle nie chronią przed koronawirusem. Niestety do tej pory rząd nie wprowadził zakazu używania takich produktów. Jeśli jednak rozsądna osoba zdecyduje się na zakup bezpieczniejszej medycznej maski staje przed wyborem między kilkoma rodzajami masek przeciwwirusowych. Czym więc te maski się różnią? Która jest najlepsza i jaką warto wybrać?

czytaj całość »
CZY MOŻNA ZARAZIĆ SIĘ PRZED KONTAKT Z POWIERCHNIĄ?
CZY MOŻNA ZARAZIĆ SIĘ PRZED KONTAKT Z POWIERCHNIĄ?

To już ponad rok podczas którego większość z nas często z przesadną dokładnością cały czas dezynfekowało swoje ręce, klamki i powierzchnie znajdujące się dookoła. Badania wykazywały, że COVID-19 potrafi się utrzymywać na różnych powierzchniach przez dłuższy czas, a dotknięcie takiego miejsca mogło prowadzić do zakażenia się osoby. W ostatnim czasie ukazały się jednak nowe badania. Amerykańska agencja CDC zmieniała swoje stanowisko w tej sprawie i podaje, że ryzyko zarażenia się koronawirusem przez dotknięcie jest bardzo małe.

czytaj całość »
KWESTIONARIUSZ WSTĘPNEGO WYWIADU PRZED SZCZEPIENIEM
KWESTIONARIUSZ WSTĘPNEGO WYWIADU PRZED SZCZEPIENIEM

Każde szczepienie poprzedzone jest konsultacją lekarską i wywiadem. Podczas wizyty lekarz zadaje szereg pytan w celu wykluczenia lub potwierdzenia przeciwskazań do zaszczepienia. przed udaniem się na badanie dobrze jest wypełnić odpowiedni kwestionariusz samodzielnie w domu aby usprawnić przebieg konsultacji.

czytaj całość »
SZCZEPIONKI I ICH RODZAJE
SZCZEPIENIA I ICH RODZAJE

Koronawirus opanował już praktycznie cały świat, a maski ochronne zagościły na wszystkich twarzach. W ramach walki z wirusem wiele firm farmaceutycznych i laboratoriów starało się znaleźć na niego skuteczne lekarstwo. Ostatecznie szczepionki przyjęte do produkcji wypuściły trzy firmy. Mimo wielu testów pojawiają się wątpliwości. Wiele ludzi nie ufa takiemu sposobowi ochrony i odmawiają zaszczepienia się wybierając jedynie maski ochronne typu FFP2, FFP3, KN95. Jakie w takim razie mamy informacje na temat szczepionek? Jakie firmy, jaka skuteczność? I przede wszystkim... czy warto się zaszczepić?

czytaj całość »
OSOCZE OZDROWIEŃCÓW
OSOCZE OZDROWIEŃCÓW

Niestety nadciągnęła kolejna fala zachorowań, a co za tym idzie jeszcze więcej osób zarażonych. W obecnej sytuacji osocze ozdrowieńców jest nadzieją na lek, który może uratować zdrowie a nawet życie innych pacjentów chorych na koronawirusa. Pomimo różnych zdań na jego temat i wątpliwości w skuteczność, wielu lekarzy zgodnie stwierdza, że ma ono korzystny wpływ podczas stosowanej terapii. W razie chęci oddania swojego osocza należy spełnić odpowiednie wymagania, o których będzie mowa w dalszej części artykułu. Jedno jest pewne - jesteś ozdrowieńcem? Udaj się do odpowiednego punktu i oddaj swoją krew. Możesz tym uratować życie wielu osób! 

czytaj całość »
JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ
JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ

W obecnych czasach trudno jest spotkać w miejscu publicznym osobę bez maseczki antywirusowej. Niestety bardzo często jest ona używana w zły sposób. Na brodzie, ściągnięta z nosa, za duża, za mała. Wszystkie te sytuacje to widok dnia codziennego. Należy sobie zdać sprawę z tego, że maseczki typu FFP2, FFP3, KN95 stanową ochronę przed koronawirusem tylko w momencie kiedy będą prawidłowo noszone, a nie kiedy będą założone na twarz w niewłaściwy sposób. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl