POWRÓT DO SZKOŁY
POWRÓT DO SZKOŁY

1.09.2021r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci po długim czasie wyczekiwania spotkały się ze sobą w szkolnej ławce i rozpoczęły kolejny etap nauki. Póki co zajęcia odbywają się stacjonarnie lecz nie wiadomo jak sytuacja potoczy się dalej. Czy chodząc do szkoły dzieci muszą nosić maseczki? Jakie panują teraz zasady organizacyjne w placówkach naukowych? 

czytaj całość »
Kiedy stosować maski FFP3 a kiedy maski FFP2?

Pandemia wymusiła na nas dostosowanie się do zupełnie nowej codzienności. Jednym z jej nieodłącznych elementów stały się środki ochrony osobistej, których mnogość rodzajów może przyprawić o zawrót głowy.

czytaj całość »
RODZAJE MASECZEK
RODZAJE MASECZEK

Na polskim rynku można znaleźć wiele rodzajów masek ochronnych lub masek które tylko się za takie podają. Niestety wiele osób spotykanych w sklepach, w mieście lub na spacerach używa masek które ładnie wyglądają ale praktycznie w ogóle nie chronią przed koronawirusem. Niestety do tej pory rząd nie wprowadził zakazu używania takich produktów. Jeśli jednak rozsądna osoba zdecyduje się na zakup bezpieczniejszej medycznej maski staje przed wyborem między kilkoma rodzajami masek przeciwwirusowych. Czym więc te maski się różnią? Która jest najlepsza i jaką warto wybrać?

czytaj całość »
CZY MOŻNA ZARAZIĆ SIĘ PRZED KONTAKT Z POWIERCHNIĄ?
CZY MOŻNA ZARAZIĆ SIĘ PRZED KONTAKT Z POWIERCHNIĄ?

To już ponad rok podczas którego większość z nas często z przesadną dokładnością cały czas dezynfekowało swoje ręce, klamki i powierzchnie znajdujące się dookoła. Badania wykazywały, że COVID-19 potrafi się utrzymywać na różnych powierzchniach przez dłuższy czas, a dotknięcie takiego miejsca mogło prowadzić do zakażenia się osoby. W ostatnim czasie ukazały się jednak nowe badania. Amerykańska agencja CDC zmieniała swoje stanowisko w tej sprawie i podaje, że ryzyko zarażenia się koronawirusem przez dotknięcie jest bardzo małe.

czytaj całość »
KWESTIONARIUSZ WSTĘPNEGO WYWIADU PRZED SZCZEPIENIEM
KWESTIONARIUSZ WSTĘPNEGO WYWIADU PRZED SZCZEPIENIEM

Każde szczepienie poprzedzone jest konsultacją lekarską i wywiadem. Podczas wizyty lekarz zadaje szereg pytan w celu wykluczenia lub potwierdzenia przeciwskazań do zaszczepienia. przed udaniem się na badanie dobrze jest wypełnić odpowiedni kwestionariusz samodzielnie w domu aby usprawnić przebieg konsultacji.

czytaj całość »
SZCZEPIONKI I ICH RODZAJE
SZCZEPIENIA I ICH RODZAJE

Koronawirus opanował już praktycznie cały świat, a maski ochronne zagościły na wszystkich twarzach. W ramach walki z wirusem wiele firm farmaceutycznych i laboratoriów starało się znaleźć na niego skuteczne lekarstwo. Ostatecznie szczepionki przyjęte do produkcji wypuściły trzy firmy. Mimo wielu testów pojawiają się wątpliwości. Wiele ludzi nie ufa takiemu sposobowi ochrony i odmawiają zaszczepienia się wybierając jedynie maski ochronne typu FFP2, FFP3, KN95. Jakie w takim razie mamy informacje na temat szczepionek? Jakie firmy, jaka skuteczność? I przede wszystkim... czy warto się zaszczepić?

czytaj całość »
OSOCZE OZDROWIEŃCÓW
OSOCZE OZDROWIEŃCÓW

Niestety nadciągnęła kolejna fala zachorowań, a co za tym idzie jeszcze więcej osób zarażonych. W obecnej sytuacji osocze ozdrowieńców jest nadzieją na lek, który może uratować zdrowie a nawet życie innych pacjentów chorych na koronawirusa. Pomimo różnych zdań na jego temat i wątpliwości w skuteczność, wielu lekarzy zgodnie stwierdza, że ma ono korzystny wpływ podczas stosowanej terapii. W razie chęci oddania swojego osocza należy spełnić odpowiednie wymagania, o których będzie mowa w dalszej części artykułu. Jedno jest pewne - jesteś ozdrowieńcem? Udaj się do odpowiednego punktu i oddaj swoją krew. Możesz tym uratować życie wielu osób! 

czytaj całość »
JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ
JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ

W obecnych czasach trudno jest spotkać w miejscu publicznym osobę bez maseczki antywirusowej. Niestety bardzo często jest ona używana w zły sposób. Na brodzie, ściągnięta z nosa, za duża, za mała. Wszystkie te sytuacje to widok dnia codziennego. Należy sobie zdać sprawę z tego, że maseczki typu FFP2, FFP3, KN95 stanową ochronę przed koronawirusem tylko w momencie kiedy będą prawidłowo noszone, a nie kiedy będą założone na twarz w niewłaściwy sposób. 

czytaj całość »
CZY DWIE MASECZKI CHRONIĄ LEPIEJ?
CZY DWIE MASECZKI CHRONIĄ LEPIEJ?

Od pewnego czasu w social media można zauważyć nowy sposób używania maseczek ochronnych. Na zdjęciach i relacjach różne osoby (w tym także znane) ukazują się w dwóch maseczkach założonych jednocześnie - jedna na drugą. Zazwyczaj jest to maseczka chirurgiczna a na nią maseczka materiałowa. Na chłopski rozum w kontekście większej ochrony przed wirusem ma to sens. Ale czy na pewno? Jakie zdanie na ten temat mają eksperci? Czy jest to dobre rozwiązanie?

 

czytaj całość »
MASKA CZY PRZYŁBICA? - CO WYBRAĆ
MASKA CZY PRZYŁBICA? - CO WYBRAĆ

Główną metodą ochrony zdrowia przed koronawirusem jest zasłanianie ust i nosa za pomocą masek ochronnych. Natomiast  często spotykanym sposobem jest także przyłbica. Wbrew pozorom plastikowa osłona wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Zdanie to potwierdzają także liczni eksperci. Dlaczego w takim razie nie powinno się wybierać przyłbic?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium