CZY MOŻNA ZARAZIĆ SIĘ PRZED KONTAKT Z POWIERCHNIĄ?
CZY MOŻNA ZARAZIĆ SIĘ PRZED KONTAKT Z POWIERCHNIĄ?

To już ponad rok podczas którego większość z nas często z przesadną dokładnością cały czas dezynfekowało swoje ręce, klamki i powierzchnie znajdujące się dookoła. Badania wykazywały, że COVID-19 potrafi się utrzymywać na różnych powierzchniach przez dłuższy czas, a dotknięcie takiego miejsca mogło prowadzić do zakażenia się osoby. W ostatnim czasie ukazały się jednak nowe badania. Amerykańska agencja CDC zmieniała swoje stanowisko w tej sprawie i podaje, że ryzyko zarażenia się koronawirusem przez dotknięcie jest bardzo małe.

czytaj całość »
KWESTIONARIUSZ WSTĘPNEGO WYWIADU PRZED SZCZEPIENIEM
KWESTIONARIUSZ WSTĘPNEGO WYWIADU PRZED SZCZEPIENIEM

Każde szczepienie poprzedzone jest konsultacją lekarską i wywiadem. Podczas wizyty lekarz zadaje szereg pytan w celu wykluczenia lub potwierdzenia przeciwskazań do zaszczepienia. przed udaniem się na badanie dobrze jest wypełnić odpowiedni kwestionariusz samodzielnie w domu aby usprawnić przebieg konsultacji.

czytaj całość »
SZCZEPIONKI I ICH RODZAJE
SZCZEPIENIA I ICH RODZAJE

Koronawirus opanował już praktycznie cały świat, a maski ochronne zagościły na wszystkich twarzach. W ramach walki z wirusem wiele firm farmaceutycznych i laboratoriów starało się znaleźć na niego skuteczne lekarstwo. Ostatecznie szczepionki przyjęte do produkcji wypuściły trzy firmy. Mimo wielu testów pojawiają się wątpliwości. Wiele ludzi nie ufa takiemu sposobowi ochrony i odmawiają zaszczepienia się wybierając jedynie maski ochronne typu FFP2, FFP3, KN95. Jakie w takim razie mamy informacje na temat szczepionek? Jakie firmy, jaka skuteczność? I przede wszystkim... czy warto się zaszczepić?

czytaj całość »
OSOCZE OZDROWIEŃCÓW
OSOCZE OZDROWIEŃCÓW

Niestety nadciągnęła kolejna fala zachorowań, a co za tym idzie jeszcze więcej osób zarażonych. W obecnej sytuacji osocze ozdrowieńców jest nadzieją na lek, który może uratować zdrowie a nawet życie innych pacjentów chorych na koronawirusa. Pomimo różnych zdań na jego temat i wątpliwości w skuteczność, wielu lekarzy zgodnie stwierdza, że ma ono korzystny wpływ podczas stosowanej terapii. W razie chęci oddania swojego osocza należy spełnić odpowiednie wymagania, o których będzie mowa w dalszej części artykułu. Jedno jest pewne - jesteś ozdrowieńcem? Udaj się do odpowiednego punktu i oddaj swoją krew. Możesz tym uratować życie wielu osób! 

czytaj całość »
JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ
JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ

W obecnych czasach trudno jest spotkać w miejscu publicznym osobę bez maseczki antywirusowej. Niestety bardzo często jest ona używana w zły sposób. Na brodzie, ściągnięta z nosa, za duża, za mała. Wszystkie te sytuacje to widok dnia codziennego. Należy sobie zdać sprawę z tego, że maseczki typu FFP2, FFP3, KN95 stanową ochronę przed koronawirusem tylko w momencie kiedy będą prawidłowo noszone, a nie kiedy będą założone na twarz w niewłaściwy sposób. 

czytaj całość »
CZY DWIE MASECZKI CHRONIĄ LEPIEJ?
CZY DWIE MASECZKI CHRONIĄ LEPIEJ?

Od pewnego czasu w social media można zauważyć nowy sposób używania maseczek ochronnych. Na zdjęciach i relacjach różne osoby (w tym także znane) ukazują się w dwóch maseczkach założonych jednocześnie - jedna na drugą. Zazwyczaj jest to maseczka chirurgiczna a na nią maseczka materiałowa. Na chłopski rozum w kontekście większej ochrony przed wirusem ma to sens. Ale czy na pewno? Jakie zdanie na ten temat mają eksperci? Czy jest to dobre rozwiązanie?

 

czytaj całość »
MASKA CZY PRZYŁBICA? - CO WYBRAĆ
MASKA CZY PRZYŁBICA? - CO WYBRAĆ

Główną metodą ochrony zdrowia przed koronawirusem jest zasłanianie ust i nosa za pomocą masek ochronnych. Natomiast  często spotykanym sposobem jest także przyłbica. Wbrew pozorom plastikowa osłona wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Zdanie to potwierdzają także liczni eksperci. Dlaczego w takim razie nie powinno się wybierać przyłbic?

czytaj całość »
NOWE OBOSTRZENIA!

Już niedługo rząd planuje wprowadzić nowe restrykcje związane z zakrywaniem ust i nosa. Jakie produkty nie będą już akceptowalne? 

czytaj całość »
STAY HOME
STAY HOME

W dzisiejszych czasach zalecane jest nie wychodzenie z domu bez potrzeby. Ale co w takiej sytuacji robić podczas siedzenia w czterech ścianach? 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium