CZY DWIE MASECZKI CHRONIĄ LEPIEJ?
CZY DWIE MASECZKI CHRONIĄ LEPIEJ?

Sporo osób zaczęło stosować metodę na dwie maseczki ochronne. Zainteresowanie tym pomysłem wzbudzili niektórzy politycy, którzy pojawili się na inauguracji prezydenta USA Joe Bidena. Nierozsądne posunięcie? Zwrócenie na siebie uwagi? Czy może dobry pomysł?

LEPIEJ DWIE NIŻ JEDNA?
 

Według nowych ustaleń Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) z USA używanie dwóch maseczek do ochrony przeciw wirusem jednocześnie ma sens. Naukowcy ustalili że dwie maseczki przeciwwirusowe zapewniają większą ochronę niż jedna. Dodatkowo takie rozwiązanie doszczelnia i lepiej dopasowuję się do twarzy co również zmniejsza ryzyko zarażenia. Niestety ma to też swój minus - trudniejsze oddychanie. No właśnie, w końcu dwie warstwy to nie jedna. Dlatego takie rozwiązanie będzie wygodne tylko na chwilę. Niektórzy zakładają również na maseczkę chirurgiczną maskę materiałową.

 

Mimo tego dobrego pomysłu czy nie lepiej byłoby zainwestować w jedną a porządną maseczkę? W naszym sklepie można dostać maski, które dadzą lepszą ochronę przy jednej warstwie. Zaczynając od masek KN95, FFP2 oraz FFP3 z odpowiednio 95%, 94% i 98% skutecznością aż po maski neoprenowe z wymiennymi filtrami z węglem aktywnym. 
 
Należy przede wszystkim pamiętać, że maska musi być idealnie dopasowana do twarzy użytkownika. Wtedy zapewniają wyższą ochronę przed przenikaniem wirusa. Dobrze dopasowana maska pozwoli chronić nie tylko użytkownika przed możliwym wdychaniem koronawirusa ale także inne osoby przed ewentualnym zarażeniem przez osobę zakażoną i przechodzącą chorobę bezobjawowo. 

 
A JAKA MASKA NAJLEPSZA?

 

W czasie obecnej pandemii warto jest zaopatrzyć się w najlepszą ochronę. Takową jest maska wielokrotnego użytku. Posiada ona wymienny filtr hepa węglowy N99, który po wielu badaniach został uznany za najlepszy na rynku. Dodatkowo dzięki materiałowi z którego uszyte zostały nasze maski można idealnie dopasować rozmiar produktu do twarzy dla zapewnienia jak najlepszej ochrony. Jest to oczywiście jednorazowy większy wydatek niż w przypadku maseczek medycznych natomiast wraz z ceną idzie komfort i bezpieczeństwo, a przez wymienne filtry hepa węglowe jedna maska zostanie z nami na długi czas. Warto dodać, że filtr N99 w maskach neoprenowych chroni także przed wdychaniem zanieczyszczeń oraz smogu który w ostatnim czasie można coraz częściej odczuć w miastach. Jeśli natomiast wolą państwo coś innego to zachęcamy do zakupu maseczek FFP2, FFP3 oraz KN95 o których była mowa wyżej. 

 

Reasumując - pomysł z nakładaniem na twarz dwóch maseczek jednocześnie nie jest złym pomysłem. Natomiast dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup porządniejszych maseczek, które dają pewną ochronę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium