Wracamy z nowymi cenami !

 

CAŁY ASORTYMENT + EKOLOGICZNE ŚRODKI UTRZYMANIA CZYSTOŚCI

 

 

Maski FFP2 i FFP3 gwarancją ochrony

Najbardziej niebezpieczne dla zdrowia są cząstki stałe i aerozole – niestety są one wręcz niewidoczne, jednak bardzo dużo osób wdycha je w swoim środowisku pracy. Przed nimi uchronić mogą maski FFP2 oraz FFP3.  Należy zdać sobie sprawę, że bardzo często szkodliwe cząsteczki uszkadzają organizm bardzo powoli, więc rozwój poważnych chorób może trwać przez długi okres. Rada Medyczna rekomenduje maseczki FFP2 i maseczki FFP3 jako te, które  w wysokim stopniu zapewniają ochronę dróg oddechowych. Chronią drogi oddechowe przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń powietrza (pyły, dymy, mgły) oraz alergenami, a w czasach koronawirusa również przed wirusami.

Jaka jest różnica pomiędzy maską FFP3 a FFP2? -  zapraszamy do opisu na dole 

Maski FFP2 FFP3 z certyfikatem CE

Czym różnią się maski FF3 od FF2?

Przede wszystkim efektywnością filtracji oraz całkowitym przeciekiem wewnętrznym. Maski FFP2 (nazywane również przeciwpyłowymi i antysmogowymi) posiadają poziom filtracji na poziomie 94% i stosuje się je najczęściej w przemyśle górniczym, hutniczym oraz chemicznym.  Maska ochronna FFP2 sprawi, że każdy może czuć się bezpieczny. Maseczka FFP2 zwiększa ochronę antybakteryjną i antywirusową.  Wykonana z wysokiej jakości materiałów sprawi, że będzie służyła przez długi czas.

Maski FFP3 mają poziom filtracji 99%. Najczęściej stosuje się je w okresach, w których istnieje większe ryzyko zachorowania na grypę czy wirusy grypopochodne. Maski posiadają filtr FFP3 i mogą służyć jako maski antysmogowe FFP3. Maseczki FFP3 to najwyższa skuteczność w ochronie dróg oddechowych przed wszelkimi zanieczyszczeniami.  Idealne na spacer, rower, jogging ale też do miejsc, w których można spotkać większe skupisko ludzi. 

Obie maski idealnie przylegają do twarzy, więc całe wdychane powietrze przechodzi tylko i wyłącznie przez filtr, co daje gwarancję ochrony organizmu przed różnymi szkodliwymi substancjami.

Od zeszłego roku od momentu, w którym zaczęły wchodzić w życie Polaków obostrzenia, społeczeństwo musiało przyzwyczaić się do zakrywania ust i nosa. Koronawirus sprawił, że życie wielu osób uległo zmianie i to nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach, gdzie rozpoczęła się walka z pandemią. Ludzie, chcąc uniknąć zarażenia, a jednocześnie spełnić wymagania rządzących, zaczęli nosić maseczki ochronne, które mają na celu uchronić przed zakażeniem, a także uniknąć rozprzestrzeniania się śmiercionośnego wirusa. Rynek oferuje wiele rodzajów maseczek, jednak na jaką postawić, aby była skuteczna?

Wybór maseczki – nie lada wyzwanie

Wpisując w wyszukiwarkę hasło „maseczki antysmogowe, maseczki ochronne” itp. można natknąć się na nieskończoną ilość stron i firm oferujących swoje produkty. Spora część osób patrzy na kwotę, jaką musi wydać na maseczkę, to, czy jest ona wielorazowa, czy też nie. Dla niektórych jest ważny wzór, jaki się na maseczce znajdzie czy kolor. Jednak rozpoczynając poszukiwania najważniejszym kryterium, na jakie będzie się zwracało uwagę, jest przede wszystkim skuteczność. To od niej zależy, jak bardzo będzie mogła uchronić przed zagrożeniem, a wzór czy kolor to tylko dodatki, jakie można sobie później wybrać. Jaka więc będzie najlepsza? Bardzo dobrymi opiniami cieszą się maski FFP2, które z całą pewnością będą chroniły, ale też dobrze się prezentują. Dlatego osoby poszukujące odpowiedniej maseczki dla siebie, powinny zapoznać się z jej zaletami.

Zalety maseczki ochronnej FFP2

Poszukując maseczek, powinno, przede wszystkim, wziąć się pod uwagę skuteczność filtracji cząstek zawieszonych w powietrzu, takich jak na przykład drobnoustroje chorobotwórcze czy pyłki. Dlatego więc maska ochronna FFP2 jest polecana, ponieważ blokuje ona co najmniej 94% właśnie takich cząsteczek. Dodatkowo tego rodzaju maseczka bardzo dobrze przylega do twarzy, więc jest w stanie uchronić przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami. Nim zaczęto ją stosować do walki z koronawirusem, służyła do ochrony przed smogiem, dymem czy szkodliwymi pyłami. Jej skuteczność została doceniona przez szerokie grono, dlatego w momencie pojawienia się pandemii, zaczęła być ona również używana do walki z nią. Można znaleźć również modele, które posiadają zawór ułatwiający oddychanie. Nie wpływa on jednak na skuteczność maseczki, więc nie trzeba się tego otworu obawiać.

Decydując się na zakup maseczki ochronnej, warto zdecydować się na taką, która da gwarancję skuteczności. Nie można liczyć na to, że jeśli coś jest ładne, będzie dobrze działać. Równie istotne jest też to, w jaki sposób się maseczkę nosi. Jeśli nie przylega ona odpowiednio do twarzy, to nawet jeśli jej skuteczność ma wynosić 94% i więcej, można się spodziewać tego, że wcale tak nie będzie.

Bezpieczeństwo klientów jest naszym priorytetem, dlatego oferowane przez nas towary są sprawdzone, posiadają wszelkie niezbędny atesty i są zgodne z europejskimi wytycznymi, takimi jak normy EN 149:2001 oraz A2:2009.

W rozbudowanym asortymencie proponowanym przez nasz sklep internetowy z maskami ochronnymi FPP2 oraz FPP3 z certyfikatem CE znajdą Państwo różne warianty produktów: trójwarstwowe, czterowarstwowe, z zaciskiem nosowym, wyposażone w wentyl lub nie.

Produkty zabezpieczające przed zanieczyszczeniem powietrza i wirusami

Posiadamy maski higieniczne – przeznaczone dla osób, które nie udzielają świadczeń zdrowotnych oraz medyczne, czyli produkty z certyfikatem wydanym przez CIOP PIB - wykorzystywane w specjalistycznych szpitalach jednoimiennych. Głównym zadaniem oferowanych środków jest skuteczna ochrona przed smogiem oraz wirusami.

Niezależnie od tego, czy interesuje Państwa maska wielorazowa, przeciwpyłowa, z filtrem FPP2 lub FPP3, higieniczna czy medyczna – asortyment naszego sklepu internetowego wyposażony jest w produkty, które stanowią skuteczne zabezpieczenie przed smogiem, pyłem czy drobnoustrojami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl