Maski FFP2

Od zeszłego roku od momentu, w którym zaczęły wchodzić w życie Polaków obostrzenia, społeczeństwo musiało przyzwyczaić się do zakrywania ust i nosa. Koronawirus sprawił, że życie wielu osób uległo zmianie i to nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach, gdzie rozpoczęła się walka z pandemią. Ludzie, chcąc uniknąć zarażenia, a jednocześnie spełnić wymagania rządzących, zaczęli nosić maseczki ochronne, które mają na celu uchronić przed zakażeniem, a także uniknąć rozprzestrzeniania się śmiercionośnego wirusa. Rynek oferuje wiele rodzajów maseczek, jednak na jaką postawić, aby była skuteczna?

Wybór maseczki – nie lada wyzwanie

Wpisując w wyszukiwarkę hasło „maseczki antysmogowe, maseczki ochronne” itp. można natknąć się na nieskończoną ilość stron i firm oferujących swoje produkty. Spora część osób patrzy na kwotę, jaką musi wydać na maseczkę, to, czy jest ona wielorazowa, czy też nie. Dla niektórych jest ważny wzór, jaki się na maseczce znajdzie czy kolor. Jednak rozpoczynając poszukiwania najważniejszym kryterium, na jakie będzie się zwracało uwagę, jest przede wszystkim skuteczność. To od niej zależy, jak bardzo będzie mogła uchronić przed zagrożeniem, a wzór czy kolor to tylko dodatki, jakie można sobie później wybrać. Jaka więc będzie najlepsza? Bardzo dobrymi opiniami cieszą się maski FFP2, które z całą pewnością będą chroniły, ale też dobrze się prezentują. Dlatego osoby poszukujące odpowiedniej, powinny zapoznać się z jej zaletami.

Zalety maseczki ochronnej FFP2

Poszukując maseczek, powinno przede wszystkim wziąć się pod uwagę skuteczność filtracji cząstek zawieszonych w powietrzu, takich jak na przykład drobnoustroje chorobotwórcze czy pyłki. Dlatego więc maska ochronna FFP2 jest polecana, ponieważ blokuje ona co najmniej 94% właśnie takich cząsteczek. Dodatkowo tego rodzaju maseczka bardzo dobrze przylega do twarzy, więc jest w stanie uchronić przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami. Nim zaczęto ją stosować do walki z koronawirusem, służyła do ochrony przed smogiem, dymem czy szkodliwymi pyłami. Jej skuteczność została doceniona przez szerokie grono, dlatego w momencie pojawienia się pandemii, zaczęła być ona również używana do walki z nią. Można znaleźć również modele, które posiadają zawór ułatwiający oddychanie. Nie wpływa on jednak na skuteczność maseczki, więc nie trzeba się tego otworu obawiać.

Decydując się na zakup maseczki ochronnej, warto zdecydować się na taką, która da gwarancję skuteczności. Nie można liczyć na to, że jeśli coś jest ładne, będzie dobrze działać. Równie istotne jest też to, w jaki sposób się maseczkę nosi. Jeśli nie przylega ona odpowiednio do twarzy, to nawet jeśli jej skuteczność ma wynosić 94% i więcej, można się spodziewać tego, że wcale tak nie będzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium