MASKA CZY PRZYŁBICA? - CO WYBRAĆ
MASKA CZY PRZYŁBICA? - CO WYBRAĆ

Koronawirus jest rozprzestrzeniany drogą kropelkową. Podczas kichania, kaszlu, rozmowy czy nawet wysiłku fizycznego osoby zakażone transmitują drobne cząsteczki wirusa na zewnątrz swojego organizmu. Niewidzialne dla oczu drobiny nie wydają się być zagrożeniem dla innych. Wiele osób nie wie, że większe krople od razu opadają na ziemię oraz inne przedmioty ale za to mikrokropelki są w stanie pozostać w powietrz nawet na kilka godzin. 

  

Przyłbica dość często jest widziana podczas użytkowania jej przez na przykład lekarzy. Należy jednak zauważyć, że wraz z przyłbicą stosowana jest także maska ochronna np. chirurgiczna lub klasy ffp2 i ffp3. I tak właśnie w połączeniu z maską powinna być stosowana aby była skuteczna. Głównym zadaniem przyłbic jest ochrona oczu i błon śluzowych znajdujących się w nich jako dodatkowa ale nie jedyna bariera ochronna.

 

Wiele ekspertów wykazało, że przyłbice chronią jedynie przed większymi cząsteczkami wydychanymi przez osoby zakażone. Natomiast mniejsze cząsteczki są w stanie bez problemu dostać się do twarzy przez jej boki czy nawet od tylnej strony. W takiej sytuacji osoba pozornie chroniona przez przyłbice w dalszym ciągu jest wysoce narażona na zakażenie wirusem.

 

Podsumowując - sama przyłbica nie jest wystarczającym środkiem ochrony przed koronawirusem. Dużo bardziej rekomenduje się łączenie takiej osłony wraz z maseczką chirurgiczną oraz wybieranie przyłbic zasłaniających jak największą część twarzy oraz jej boków.

 
 

PRZYŁBICA KTO POWINIEN NOSIĆ MASECZKĘ A KTO PRZYŁBICĘ?

 

Maski ochronne mają przede wszystkim za zadanie uniemożliwiać roznoszenie choroby COVID-19 przez osoby przechodzące ją bezobjawowo. Stosowanie przyłbic zaleca się wyłącznie z maską osobą pracującym w ciągłym kontakcie z dużą grupą ludzi. Są to zawody takie jak lekarz, ekspedient, sprzedawca, osoba wydająca posiłki i tym podobne. W takich miejscach prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem jest dużo większe. Dlatego też osoby te wraz z przyłbicami powinny nosić maski ochronne oraz rękawiczki jednorazowe.

 

 

JAKA MASECZKA JEST NAJLEPSZA?

 

Najlepszym wyborem są maski chirurgiczne, ffp2, ffp3 w klasie N95, N99, KN95. Bardzo dobrym wyborem są także maski antysmogowe z wymiennymi filtrami z dodatkowym filtrem węglowym. Materiał filtracyjny skutecznie zatrzymują cząsteczki PM1.0, PM2,5, PM4.0 oraz PM10 ze skutecznością 99,5%. Zapobiega również przed przenikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych w tym także wirusów. Dodatkowo węgiel neutralizuje nieprzyjemny zapach. 

Dobrym wyborem do ochrony przed koronawirusem są maski FFP2 i FFP3, a także N95. Wszystkie te maseczki spełniają normy europejskie CE. Wykonane są z materiałów które gwarantują min 95% skuteczności. 

Wszystkie maski z filtrami opisanymi wyżej znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zakupu! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium