JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ

JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ

CZEMU NIE BYLE JAK?

 

Podstawową zasadą ochrony przed zagrożeniem jest dobrze dobrana maseczka ochronna. Ma ona za zadanie nie pozwolić na przeniknięcie koronawirusa przy kontakcie z osobą potencjalnie zarażoną co mogłoby prowadzić do zakażenia oraz na wydostanie się cząstek wirusa z ust osoby przechodzącej chorobę bezobjawowo.

Jak więc nie nosić maseczki? Za duża maseczka medyczna bądź antysmogowa neoprenowa z filtrem hepa powoduje, że materiał nie przylega idealnie do twarzy tworząc przestrzenie przez które z łatwością wirus może przeniknąć do dróg oddechowych. Z kolei za mała maska ochronna może niedostatecznie zasłaniać usta i nos co ani nie jest komfortowe ani bezpieczne. Wydaje się być logicznym, że ochrona zdjęta z nosa to już nie ochrona. Nie należy zsuwać maski przeciwwirusowej z nosa gdyż odsłaniana jest wtedy prosta droga do dróg oddechowych którymi koronawirus może przeniknąć do organizmu. Skoro ten sposób jest zły to chyba już oczywistym jest, że noszenie maseczki na brodzie nie zakrywając ani ust ani nosa jest kompletnym nieporozumieniem.

A jak nosić? Zacznijmy od tego, że przed założeniem maski ochronnej koniecznie należy umyć dokładnie ręce. Następnie przyłożyć maskę do twarzy tak aby jak najbardziej przylegała i zapiąć lub zawiązać. Należy szczególnie zwrócić uwagę na okolice nosa, policzków i brody. Maseczka typu FFP2, FFP3, KN95 oraz pozostałe maski medyczne nie powinny zsuwać się ani zbyt mocno ugniatać. Tak założony produkt można użytkować bez obaw o obniżoną ochronę przed wirusem. 

 

 

JAK ŚCIĄGAĆ MASECZKĘ?

 

Po zakończeniu używania maseczki na twarz należy ostrożnie ją zdjąć. W pierwszej kolejności dokładne umycie rąk. Następnie nie dotykając przedniej części maski złapać za zapięcie i odsunąć maseczkę od twarzy. Maski chirurgiczne należy wyrzucić, a maski wielokrotnego użytku dokładnie odkazić i pozostawić w suchym miejscu. Na koniec ponownie bardzo dokładnie umyć ręce według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i dodatkowo je zdezynfekować.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium