Dlaczego warto korzystać z masek w przypadku omikron i smogu?

Dlaczego warto korzystać z masek w przypadku omikron i smogu?

W ostatnim czasie obserwujemy w Polsce bardzo duży wzrost zakażeń koronawirusem. Odpowiedzialny za to jest wariant Omikron, nowa mutacja wirusa SARS-COV-2 – z badań wynika, że wariant ten jest o wiele bardziej zaraźliwy od wcześniejszej mutacji Delta. Dodatkowo, ostatnie, stosunkowo mroźne miesiące tradycyjnie już przyniosły ze sobą mocne zanieczyszczenie powietrza i wszechobecny smog, widoczny zwłaszcza w większych miastach.

W tej sytuacji nieodzowne staje się noszenie certyfikowanych masek ochronnych i antysmogowych z filtrem FFP2 bądź FFP3. Dlaczego warto z nich korzystać? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które produkty rzeczywiście chronią drogi oddechowe przed szkodliwymi pyłami, drobnoustrojami chorobotwórczymi i innymi zanieczyszczeniami?

Choć praktycznie wszystkie dostępne obecnie na rynku wyroby służące do zasłonięcia ust i nosa uchronią nas przed mandatem za niestosowanie się do obostrzeń sanitarnych, to większość z nich oferuje użytkownikowi jedynie iluzoryczną ochronę. W sieci aż roi się od podejrzanie tanich produktów, które nie spełniają jakichkolwiek norm, nie posiadają odpowiednich atestów i dają jedynie złudne poczucie bezpieczeństwa.

Tymczasem jedynie maski ochronne FFP2 i FFP3 są w stanie faktycznie ograniczyć transmisję koronawirusa i uchronić nas od wdychania szkodliwych dla zdrowia substancji, takich jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne czy tlenki siarki. Tego rodzaju produkty charakteryzują się bowiem potwierdzoną testami efektywnością filtracji – w przypadku typu FFP2 wynosi ona 94%, typ FFP3 zabezpiecza natomiast drogi oddechowe przed nawet 99% zanieczyszczeń.

Powody przemawiające za stosowaniem maseczek ochronnych FFP2 i FFP3 na co dzień

Półmaski filtrujące warto nosić choćby ze względu na to, że:

  • w połączeniu z przestrzeganiem innych zaleceń sanitarnych (zachowywanie bezpiecznych odległości, częste mycie rąk) umożliwiają zminimalizowanie ryzyka zachorowania

  • oprócz ochrony przed rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów chorobotwórczych, maski ochronne z filtrem blokują dostęp szkodliwych pyłów zawartych w smogu do dróg oddechowych

  • wychwytują nawet bardzo niewielkie cząsteczki aerozoli biologicznych czy alergenów

Ochronne maski filtrujące FFP2/FFP3 z certyfikatem CE i spełniające międzynarodowe normy EN 149:2001+A1:2009 można nabyć w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnych promocji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium