Nowości

Promocja weekendowa

30 % RABATU

przy zakupie za min 150 zł

czeka na Ciebie w koszyku

kupon rabatowy: Dzień Kobiet

 

 

Rodzaje maseczek ochronnych

W obecnych czasach obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej. Producenci masek oferują coraz więcej propozycji, które różnią się od siebie konkretnymi funkcjami. Dzięki temu każdy z nas spokojnie może dobrać taki produkt, w którym będzie czuć się swobodnie, a i maska będzie odpowiednio chronić przed zewnętrznymi zarazkami.

Popularne, jednorazowe maseczki

maska ochronna FFP2

Najczęściej można spotkać się z maseczkami chirurgicznymi jednorazowego użytku. Ich najważniejszym zadaniem jest stwarzanie fizycznej bariery między błonami śluzowymi a potencjalnym zanieczyszczeniem, ale nie filtrują powietrza, jak inne maseczki. Zatem można swobodnie stwierdzić, że chronią przed większymi cząsteczkami, o średnicy powyżej 1 mikrometra, ale nie przed samymi wirusami o średnicy mierzonej w nanometrach. Jednakże ich największym minusem jest fakt, że nabierają sporo wilgoci, w związku z czym nie nadają się do długiego noszenia. Powinny być zdejmowane po kilkunastu minutach od założenia, ponieważ w ogóle nie nadają się do długiego użytkowania. Po użyciu od razu należy je wyrzucić. Istotny jest również fakt, że maseczki chirurgiczne nie zapewniają pełnej szczelności, gdyż są luźno dopasowane do twarzy.

Maski i półmaski filtrujące

maska ochronna FFP2

Półmaski składają się nie tylko z materiału o bardzo gęstym splocie, ale również ze specjalnego filtra oczyszczającego. Wśród nich znajduje się maska ochronna FFP2, która posiada średnią skuteczność. Od pozostałych różni się przede wszystkim granicą maksymalnego przecieku wewnętrznego, czyli konkretnie nieszczelności wynikającej z niecałkowitego przylegania maski do skóry oraz przepuszczania powietrza przez zawór wydechowy. Z kolej inna - N95 maska - posiada podobne właściwości, jednakże ich nazwy różnią się w zależności od kraju produkcji. N95 wiąże się stricte z produkcją amerykańską, która pod względem zatrzymania cząsteczek zbliżona jest do maski FFP2. Dobrą filtrację posiadają również maski z filtrem HEPA. Są to wysokiej klasy regulowane maski, które posiadają 5 warstw w tym wkład z węglem aktywnym. Maski te są wygodne, ponieważ posiadają regulowane gumki oraz na nosie usztywnienie co przyczynia się do wysokiego komfortu podczas długotrwałego użytkowania. Należy pamiętać, że filtr w takich maskach powinien być regularnie wymieniany, przynajmniej co 25 dni.

Różnorodność produktów pozwala na dobranie nie tylko wygodnych wariantów, ale również takich, które zapewnią jak największą pewność bezpieczeństwa. Szeroka gama kolorystyczna również sprawia, że w tym smutnym czasie nie powinniśmy zapominać o kolorach. Dlatego swobodnie można dobrać odpowiedni produkt w ulubionym kolorze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium