Przyjdzie zima rodem z Syberii

Po ociepleniu przyjdzie zima rodem z Syberii i potrwa aż do pierwszych dni wiosny!

na smog_przeciw smogowi

 

Jeżeli sądziliście, że ta zima jest wyjątkowo łagodna, a po ostatnich lekkich przymrozkach będzie już coraz cieplej to możecie być w błędzie! Okazuje się, że już za tydzień temperatury mogą drastycznie spaść!

 

 

 

Zima, choć w tym roku była bardzo łagodna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Okazuje się, że po ociepleniu, które teraz nawiedza Wielkopolskę nastąpi drastyczny spadek temperatury.

 

Wszystko rozpocznie się za tydzień. Wtedy nad nasz kraj napłynie mroźne powietrze z Rosji. To będzie dopiero początek siarczystych mrozów i czubek góry lodowej jaka czeka nas w kolejnych dniach. Według prognoz z dnia na dzień ma być coraz zimniej. Niż, który utworzy się nad Morzem Czarnym zetknie się z wałem wyżowym rozciągniętym od Rosji aż po Wielką Brytanię. Oba stworzą masy mroźnego powietrza, które 21 lutego otulą również Polskę, spowodują mocne opady śniegu, a następnie spory mróz.

 

Kolejny wyż nadpłynie nad Polskę 25 lutego, tym razem ze Skandynawii. Wtedy uderzenie zimy będzie najbardziej odczuwalne, a mrozy siarczyste. Temperatura może spaść nawet do -20 stopni Celsjusza. W najcieplejszych momentach wzrośnie do jedynie -5 stopni.

 

Taka pogoda może utrzymać się nawet do 1 marca, czyli pierwszego dnia meteorologicznej wiosny.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium